Browse
Celebration of Peace

 

The Worldwide Peace written meditation is also available in Bulgarian, Chinese, Croatian, Czech, Dutch, Estonian, Finnish, French, German, Hebrew, Hungarian, Japanese, Macedonian, Polish, Spanish, Turkish

Barış Ruhu’nu çağırmak için yazılı meditasyon
İnsanlık için sahip olunacak bir vizyon
31 Aralık saat 11:55  ile 
1 Ocak saat 00:05 arası (sizin zamanınızla)
……..
İnsanlık için pozitif bir vizyona sahip olmanın önemi
Daha önce hiçbir zaman ne bu kadar çok insan duaya katılmış ve ne de kendi ortak niyetlerini sevgi, birlik ve bütün için daha iyi bir dünya üzerine odaklamıştı. İç çalışma ve dualarınızın sonuçlarını görmeseniz de, onlar bir fark yaratıyor. Siz, kendiniz, çocuklarınız ve gelecek nesiller için daha iyi bir dünya için yolu hazırlıyorsunuz.
 
Rahatsız edici dünya hadiseleri ortaya çıktığında, en sonraki olumlu sonucu resmetmek için hayal gücünüzü kullanın. Şeylerin ne kadar kötü olduğuna odaklanmaktansa, hayatın her alanında varolan dönüşüm olasılıklarının vizyonunu barındırın. Korku içinde yaşamayı veya negatif senaryolara enerji kazandırmayı reddedin- onları düşünmeyin, onları hayal etmeyin veya onlar hakkında endişe etmeyin. Negatif bir resmin zihninize geldiği her zaman, onu insanlık için olumlu bir vizyonla değiştirin.
 
Nihai olarak, şu anki dünya durumu daha stabil bir dünyaya ve uluslar arasında daha büyük bir birliğe doğru dönüşecektir. Bunun ne kadar süreceğini veya bu sürecin ne kadar kolay veya zor olacağını söyleyemeyiz, çünkü siz bir özgür irade gezegeninde yaşıyorsunuz. Yönü kesinlikle görüyoruz, çünkü insanlığın kalp merkezleri uyanıyor.
 
Sizin bakış açınızdan daha açık, sevgi dolu, kapsayıcı ve geniş olması için değiştirebileceğiniz herhangi bir düşüncenin veya inancın farkına vararak, bu daha yüksek birliğe geçişin insanlık için daha hızlı hale gelmesine yardım edebilir ve ivme kazandırabilirsiniz.
 
Sevgiyi ifade etmeye taahhütünüz bu zamanda verebileceğiniz en büyük hediyedir. Aynı zamanda kendiniz için de sevgi ve şefkate sahip olun ve kendinize nazik davranın, çünkü başkalarını sevmek kendini sevmekle başlar.
__________________________________________________________________
Barışı Kutlama Meditasyonu
Barış Ruhu’ nu çağırmak
Orin DaBen tarafından  
 • Gece yarısından yaklaşık 5 dakika önce, bedeniniz rahat olacak ve huzur dolu bir meditasyon durumuna girmeye hazır olacak şekilde duruşunuzu ayarlayarak başlayın. Nefes alın ve bunu yaptıkça içeri ışık çektiğinizi hayal edin. Her nefes alışınızda kendinizi ışıkla doldurun. Bedeninizin her parçasına ışık gönderin.
 
 • Ruhunuzu kendinize çağırın ve onun sizi ışıkla çevrelediğini hayal edin. Ruhunuz her zaman çağrınıza yanıt verir. Siz farkında olsanız da, olmasanız da, ruhunuzun parlak ışığı ve sevgi dolu varlığı bilincini sizinki ile birleştirir. Kalp merkezinizin sevgi ile genişlemesine, zihninizin giderek berraklaşmasına ve duygularınızın daha sakin ve huzurlu hale gelmesine izin verin.
  
 • Kendinizi parlak bir güneş olarak hayal edin. Sınırsız ışığın şeffaf kanalı haline gelerek ışıkla doluyorsunuz.
 
 • Sizinle birlikte meditasyon yapan milyonlarca ışık işçisinin ruhlarını hissedin. Bu ruhlarla olan bağınızı inceleyin. Sizin hepinizin dünyayı çevreleyen güzel bir ışık yarattığınıza dikkat edin. Dünya, ruhlar olarak bir araya gelmiş olan hepinizin ışığıyla parlak hale geliyor.
  
 • Öte taraftaki Aydınlanmışlar’ın, Üstadlar’ın, Rehberler’in, Melekler’in ve Öğretmenler’in ışığının; şimdi, dünyayı ve tüm ışık işçilerinin çevresini saran birbirinin içine giren bir ışık örüntüsü oluşturmak için birbirine bağlanıyor olduğunu fark edin.
 
 • Bu Aydınlanmışlar’ dan sizi de içerecek şekilde tüm ışık işçilerine akan ışığa dikkat verin. Size aktarılıyor olan ışık, güç, cesaret, şafkat ve coşku ile kendinizi doldurun.
 
 • Barış arayan tüm ruhlarca çağrılmış olan ve yıllardır varlığı dünyaya yaklaşıyor olan bir varlık var. Bu çok büyük bir varlık olan Barış Ruhu’dur. Meditasyonumuzda beraberce Barış Ruhu’nu, Barış’ın büyük meleğini, gelmesi ve bizi barışla kutsaması için çağıracağız.
 
 • Gece yarısında veya ne zaman yapabilirseniz, meditasyondaki herkese katılın ve bu Büyük Melek’ten tüm insanlığın kalplerine barışla dokunmasını isteyerek Barış’ın Ruhu’nu davet edin. Bu Ruh dokunuşu büyük değişimler yaratabilen çok gerçek bir varlıktır. Barış’ın Ruhu tarafından duyulacağınız ve cevaplanacağınıza yönelik kesinlikle, içten veya dıştan bir ‘aum’ (om) sesi çıkarın.
 
 • Çağrıyı duyarak farkındalığını insanlık üzerine odaklayan bu büyük meleği, Barış’ın Ruhu’nu deneyimleyin. Bu melek tüm insanların kalplerine dokunurken, bu meleğin yanıtını hissedin. Bu enerjiyi kalp merkezinizin içine almak için kendinizi açın. Derin bir nefes alın ve bu meleğin gönderdiği enerjinin varlığınızın her seviyesine gelmesine izin verin.
  
 •  Bu büyük Barış Meleğinin hayatınıza dokunmasına izin verin. Kendi hayatınızda nasıl daha çok barış deneyimleyip yaratabileceğinizi ve böylece nasıl dünyaya barış katkısında bulunabileceğinizi iyice düşünün.
 
 •  Kendinize şöyle deyin: ‘Barış Ruhu kendisini benim yolumla ifade ediyor. Şimdi ilişkilerime barış ve uyum getiriyorum. Gittiğim her yere iyi niyet ve nezaket yayıyorum. Düşüncelerimi izliyorum, yargılamayı ve eleştirmeyi bırakıyorum. Başkalarına sevgi dolu şeyler söylüyorum. Sevgi ve ışık yayan kelimeler konuşuyorum. Barış yayıyorum. Tüm zamanlarda barış ve uyum içinde yaşamayı hakkediyorum.’
  
 •  Kendinizi ışık yayan bir güneş gibi gözünüzde canlandırın. Hayatınızda ve insanlık için olan barış isteğinizin, olduğunuz parlak ışığı dışarı doğru yönlendirmesine izin verin.  Başkaları için barış ve iyi niyet yayan bir merkez haline geldiğinizi hayal edin.
 
 • Arkadaşlarınıza ve ailenize
 • Aktarımınıza cevap veren herkese
 • Gezegendeki tüm ışık işçilerine
 • Uluslarına barışa doğru rehberlik edebilmeleri için tüm dünya liderlerine
 • Tüm insanlığa
 • Bitki, hayvan ve mineral alemlerine
Barışı yayarken tüm dünyadan binlerin katıldığını resmedin.
 
Herhangi bir sonuca bağlanmayın, çünkü ölçemeyebileceğiniz bir şey olabilir. Siz, henüz, tüm hayata değerli ve önemli bir katkıda bulundunuz.

__________________________________________________________________

İnsanlık için vizyona sahip olalım
Pozitif düşüncelerinizle enerji vermek için bir veya daha fazla vizyonu seçin. (Ve hatta kendi vizyonlarınızı yaratın.) 
Her yerdeki insanlar, kendi yüksek benliklerinden ilham aldıkları ve beceriyle uyguladıkları  doğru kararları veriyorlar.
İnsanlar zihinsel olarak berrak, duygusal olarak sakin ve ruhsal olarak farkındalar.
Herkes kendi yaratıcılığı, gücü, cesareti ve bilgeliği ile temasta.
Eşi görülmemiş derecede bir dayanışma, takım çalışması ve paylaşım var.
İnsanlık sevgi, yeni fikirler ve ruh bağlantılarının bir taşmasını deneyimliyor.
Gelecek hakkında umut, iyimserlik ve olumlu görüşler var.
İnsanlar evrenin dostane olduğunu ve daima onlar için çalıştığını biliyor.
İnsanlar bolluğa inanıyorlar ve hayatlarında bunu yaratabiliyorlar.
İnsanlar ihtiyacı olanlara karşı destekleyici ve yardım ve paylaşımları hakkında cömertler.
Yargılayıcılık anlayış, sevgi ve dayanışma ile yer değiştiriyor.
Her ışık İşçisi ışığı, umudu, ilham ve cesareti yayan bir nokta haline geliyor.
Her yerde insanlar ışık bedenlerini uyandırıyorlar.
İnsanlık ilahi niyetle hizalı.
İnsanlığın liderlik pozisyonundaki tüm insanlarınca aydınlanmış bir liderliği var.
İnsanlar, uluslar ve ırklar arasındaki sınırlar eriyor.
İnsanlar birbirleriyle ve, bitki, hayvan ve mineral alemleriyle birliklerini biliyorlar.
İzolasyon topluma, yalnızlık arkadaşlığa, ayrılık kapsayıcılığa dönüşüyor.
Tüm insanlar kendi yüce amaçlarını takip edip yaşamakta özgürdürler.
İnsanlık daha yüce amacının farkına varıyor.
Her insan kendi farkındalığını genişletiyor, gerçek vizyonunu uyandırıyor ve hayatlarındaki tüm formları tekamül ettiriyor ve böylece ruhlarının gerçek aktivitesini uygulamaya koyuyorlar.
İnsanların kişilikleri ruhlarının sevgi, ışık ve niyetini taşıyan taşıtlara dönüşüyor.
Tüm insanlar dünyayı onurlandırıyor, onunla ve üzerindeki tüm hayatla uyum içinde yaşıyor.
İnsanlık planı tüm güzelliği ve mükemmelliğiyle işliyor.
 

Worldwide Meditation Information
3 Spring Festivals Worldwide Meditations
Festival of Love | Festival of Light | Festival of Goodwill
Worldwide Peace Meditation
Worldwide Meditation for Attracting New Opportunities
Meditation(s) for World Crises  
Message about Current Events